Dom dla dużej rodziny

Wielu ludzi mawia, że dom powinien być przede wszystkim duży i gwarny, a mieszkać w nim powinni przedstawiciele wszystkich pokoleń danej rodziny: od wnuków do dziadków. Gdy interesuje nas budowa takiego domu, to przejrzyjmy najpierw strony internetowe dom.pl projekty, na których znajdziemy mnóstwo wskazówek, którymi warto kierować się przy wyborze. Gotowe projekty domów jednorodzinnych przeznaczone są przede wszystkim dla trzech-czterech domowników, więc dla rodziców z dzieckiem lub dwoma dziećmi. Jeżeli mieliby zamieszkać z nami także dziadkowie, aby uniknąć tłoku, najlepiej poszukać projektu skierowanego dla dużej rodziny. Dom dla dużej rodziny 271 150x150

Domy parterowe w takim przypadku także odpadają, chociaż z pewnością znajdziemy takie plany, które mają więcej niż trzy sypialnie na parterze oraz jest sypialnia na poddaszu możliwa do zrobienia, propozycje takich rozwiązań są dostępne między innymi na projekty domów . Trzeba też oczywiście zwrócić uwagę na rozmieszczenie pokojów, projekty domków jednorodzinnych piętrowych przeważnie mają sypialnie i łazienki zarówno na parterze, jak i na piętrze, a kuchnia i pokój dzienny są jedne, co może oznaczać zbyt mało miejsca dla dużej liczby osób. Koszt budowy domu wielorodzinnego będzie proporcjonalnie większy niż takiego, który jest przeznaczony tylko dla jednej rodziny. Koszty są zależne od materiałów oraz jakości danego materiału. W dzisiejszych czasach mamy szeroki wybór w materiałach chociażby kolory elewacji możemy zrobić sobie jaki tylko nam się wymarzy. Wtedy malowanie ścian sprawi nam przyjemność bo przecież możemy co sami zrobić. Domem, który często jest wybierany przez duże rodziny jest zoja lux, jej funkcjonalne rozplanowanie spodoba się zarówno starszym lokatorom, jak i tym najmłodszym. Do roli wielopokoleniowego domu nie za bardzo nadają się domy z drewna, które, pomimo posiadania nieodpartego uroku, nie należą do trwałych.

Być może w takim przypadku zainteresują nas też projekty domów bliźniaczych, są od siebie oddzielone, ale jednocześnie pozwalają zachować bliskość ich mieszkańców: w jednej połowie mogliby zamieszkać dziadkowie, a w drugiej rodzice ze swoimi dziećmi. Ile kosztuje budowa domu bliźniaczego? Na pewno więcej niż budowa zwykłego jednorodzinnego domku, ale taki pomysł może być naprawdę najlepszy, gdy weźmie się pod uwagę fakt, że z rodziną nie zawsze żyjemy w idealnej zgodzie.

Powiązane wpisy:

  1. O tym jak wybudowano pewien dom
  2. O tym jak wybudowano pewien dom

Dodaj komentarz